Cele dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego ISO 26262 w kontekście metod zapewnienia jakości.

Poprzez bezpieczeństwo funkcjonalne rozumiemy ogólne podejście do wszystkich działań w cyklu życia bezpieczeństwa części, układów, systemów zawierających elektryczne, elektroniczne, programowalne elektroniczne elementy składowe. W łańcuchu dostaw w branży motoryzacyjnej należy dokładać wszelkich starań aby zapewnić bezpieczeństwo i zgodność swoich produktów. Rozwiązaniem jest norma ISO 26262, oparta na IEC 61508, która jest standardem funkcjonalnym dla przemysłu motoryzacyjnego.  W tej krótkiej prelekcji przedstawione zostaną podstawy założeń dla Bezpieczeństwa funkcjonalnego w cyklu życia wyrobu, oraz zarys metod dla zapewnienia jakości w tym zakresie, jak na przykład FMEA MSR.

Prelegent

Konrad Kubieniec

Trener / Konsultant / Auditor SQD Alliance

W latach 1996-98 studia w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów na kierunku Finanse Przedsiębiorstw. W latach 2008-13 studia w Akademii Techniczno-Humanistycznej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn.

Od 2013 roku SQD Alliance (wcześniej Team Prevent):
– Trener / Konsultant / Auditor

Z przemysłem motoryzacyjnym związany od 2003 roku:
– międzynarodowe koncerny Tire 1
– jakość: zarówno obsługa klienta, jak i jakość procesów produkcyjnych
– stanowiska specjalistyczne i kierownicze
– współpraca z OEM: Grupa VW (VW, Audi, Skoda), Ford, Fiat, GM, Renault-Nissan, Honda
– produkty: piasty, wiązki przewodów elektrycznych, przewody do układów chłodzenia, przekładnie kierownicze i układy wspomagania; procesy: montażowe, obróbka mechaniczna, obróbka cieplna, ekstruzja.

Autor wielu artykułów publikowanych w prasie branżowej i portalach branżowych. Prelegent wielu konferencji branży motoryzacyjnej.